Arhiva članaka HRsvijet.net
Udruga Pelješki most reagirala na laži i obmane
Udruga Pelješki most oglasila se priopćenjem za javnost u kome su reagirali na neistinite natpise o navodnoj „ljutnji EU zbog pisma Dubrovačko-neretvanskog župana Nikole Dobroslavića“.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:
„U lažima izrečenima u Jutarnjem listu od 21. rujna o.g. o navodnoj „ljutnji EU zbog pisma Dubrovačko-neretvanskog župana gospara Nikole Dobroslavića“, nije mogao proći nezapaženo vrlo uočljiv tekst podnaslova: Prikaz troškova izgradnje Neumskog koridora i Pelješkog mosta.
Ne prestaje se s guranjem ideje o NEUMSKOM koridoru kao najpovoljnijem rješenju. „Lex Perković“, Neumski koridor te ratifikacija Sporazuma o granicama s BiH iz 1999. su jedini razlozi odgađanja predstavljanja zaključaka konzultantske tvrtke STTE Consortium o najpovoljnijem rješenju povezivanja dvaju dijela Hrvatske. Rješenje je već odavno poznato, a Vlada je jedina koja ne dozvoljava obznanjivanje istog. Jasno je i prvoškolcima kako je, prema nacionalnom, geopolitičkom i ekološkom kriteriju, Pelješki most jedino ispravno rješenje te nema cijene za trajno povezati dva dijela države preko vlastitog teritorija.
Nije slučajno da je u zadnjih dva mjeseca Premijer više puta spomenuo Sporazum o granicama s BiH iz 1999. kojega „treba“ ratificirati. Ako se ratificira taj podmetnuti sporazum (UDBA?), nema Pelješkog mosta, a to odgovorni dobro znaju. Ponovno se postavlja pitanje, kome je to u interesu i tko nama paralelno vlada? Ono što neprijatelji nisu uspjeli postići u Domovinskom ratu, pokušavaju perfidno postići u miru. Koliko nam treba za progledati?
Unatoč zdravom razumu, očekujemo, dakle, vrlo, vrlo skoro RATIFIKACIJU na dnevnom redu. Nadamo se pravovremenoj reakciji svih koji iskreno žele boljitak svojoj jedinoj domovini!“, stoji u priopćenju udruge Pelješki most.
R.H.