Istinom do pobjede – u hramu laži i obmana
Iako je u lijevo liberalnim medijima objavljena informacija kako se Kolinda Grabar Kitarović neće pojaviti na završnom TV sučeljavanju na HRT-u (iako bi prikladniji naziv bio RTV SAO Krajine), sama kandidatkinja demantirala je takve spinove na jutrošnjem sučeljavanju na Prvom programu Hrvatskog radija.
Jasno je da je u Josipovićevom stožeru i u njegovim medijskim jatacima zavladala totalna panika. Poglavito se to manifestira u odbijanju medijskih kuća da objave rezultate anketa koje Josipoviću prognoziraju izborni poraz. Da se razumijemo, to su one iste agencije koje su prije prvog kruga Josipoviću davale od 12 do 16 posto prednosti pred Kolindom. Relevantnost tih rezultata ispuhala se poput „pravog puta“ već po objavi izlaznih anketa nakon prvog kruga.
Bez obzira što je kandidatkinja desnice jasno otklonila mogućnost nepojavljivanja na (a)nacionalnoj televiziji, postoji mali milijun dobrih razloga zašto bi trebala podijeliti „megdan“ s kandidatom ljevice. Ja ću nabrojati, po meni, tri najvažnija:
-Kolinda Grabar Kitarović konstantno je rasla i po rejtingu i po načinu pristupanja biračima. Vrlo jasno i koncizno iznosila je svoje stavove, koji su, pokazat će se, vrlo bitni u daljnjem profiliranju Hrvatske kao demokratske i uljuđene zemlje. U niti jednom svom govoru nije vrijeđala svoje protukandidate niti igrala na niske emocije, kojima je ona žestoko bila napadana, poglavito od strane Ive Josipovića. Na svojim skupovima uspjela je okupiti mase ljudi ne igrajući se patetičkim dodvoravanjem, već se držala dostojanstveno i državnički, pokazujući sve elemente liderstva koje je Hrvatskoj nasušno potrebno. Večerašnje tv sučeljavanje Kolindi može donijeti samo bolji dojam, jer koliko god bude agresivna Josipovićeva retorika, on je u panici, jer on ganja rezultat. S druge strane, Kolinda će pokazati kako se ne boji čak ni izrazito neprijateljski nastrojenih novinara s HRT-a, te tako pojačati dojam kako se ne boji izazova ni onda kad ostaje sama u političkoj areni.
-Ivo Josipović na sučeljavanju na Novoj TV bio je brutalno agresivan. Sreća da je ta agresija trajala svega desetak minuta. S time je doprinio zaključku kako je to bila samo predstava za njegov izborni stožer i jurišnike poput Milanovića, Stazića, Jovanovića. U toj svojoj agresiji totalno se izgubio pa je već nakon desetak minuta počeo uvijati usnice kao da je netom popio loše napravljenu limunadu ili pojeo… znate već što. Nemušto profesorsko dociranje samo je pojačalo dojam da je profesor spreman vratiti se u svoj topli sveučilišni sobičak i nastaviti raditi na „hrestomatijama“ . Kandidatkinja domoljubne Hrvatske baš zbog toga bi ga opet trebala navesti na klizak teren, pa da se konačno razgoliti pred hrvatskom javnosti. Jer, kudikamo bi Hrvatskoj bilo bolje da se Josipović, ovako kako se pjeni na sučeljavanjima, pjenio u proteklih 5 godina za spas hrvatskog gospodarstva i društva općenito.
>>DORH istražuje ugovor između Radmanovog HRT-a i ZAMP-a težak 67 milijuna kuna
-Možda najvažnije od svega, Kolinda bi večeras trebala progovoriti baš na neprijateljskom teritoriju o uvođenju verbalnog delikta na HRT posredstvom Josipovićevog kolege po Partiji, notornog Radmana. Dati otkaz novinarki Karolini Vidović Krišto zbog iznesenog stava kako u 2015. HRT-u želi novog Ravnatelja, primjer je kako spomenuti Josipovićev prvoborac nije ništa naučio o demokratskim uzusima primjerenim vremenu u kojem živi. Ja znam da se Radmanu teško mentalno odvojiti od SKOJ-a i Partije čiji je član bio i po čijem je nalogu postavljen na mjesto glavnog ravnatelja krajem 80-tih, ali ipak, što je previše, previše je. U tom kontekstu Kolinda bi na HRT-u trebala stati u obranu demokratskih vrijednosti i u ime hrvatskog naroda i svih hrvatskih građana jasno pokazati što ju razlikuje od totalitarnih činova Josipovićevih trbuhozboraca.
Pobijediti obmanjivače na njihovom teritoriju bit će samo uvod u konačnu pobjedu 11. siječnja. „Deložacija“ s Pantovčaka sve je izvjesnija.
Tomislav Stipić