Arhiva članaka HRsvijet.net
Hrvatska slavila u Južnoj Koreji
Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Južnu Koreju 2:1 u prijateljskom dvoboju odigranom u Jeonjuu.

Zgoditke za Vatrene postigli su Domagoj Vida u 65. minuti te Nikola Kalinić u 71. Počasni zgoditak za domaćine, koji su već izborili plasman na SP 2014., zabio je Keun-Ho Lee u posljednjoj minuti susreta.
U odnosu na sastav koji je u petak istrčao u Beogradu, bila je ovo poprilično izmijenjena hrvatska reprezentacija.
Nakon što su 'preživjeli' loš ulazak u drugo poluvrijeme hrvatski su nogometaši u 65. minuti stigli do prednosti. Rakitić je odlično izveo slobodan udarac s lijevog boka, Benko je bio najviši u skoku na drugoj vratnici, te spustio loptu u peterac, a tamo je Vida glavom u padu postigao svoj prvi reprezentativni pogodak.
Samo šest minuta potom već je bilo 2:0 za Hrvatsku. Perišić i Pivarić odlično su kombinirali na lijevom krilu, Pivarić je potom uputio upotrebljiv centaršut na kojega je najbolje reagirao Kalinić i glavom s pet metara zatresao mrežu. Benko je u 86. minuti mogao povisiti i na 3:0, no njegov udarac Jong je uspio zaustaviti.
U četvrtoj minuti sudačke nadoknade hrvatski izbornik Igor Štimac zamijenio je jednog debitanta na vratima Krešića drugim, Antonijom Ježinom, a mladi vratar Istre 1961 samo nekoliko sekundi potom morao je po loptu u mrežu. Keun-Ho Lee je odličnim udarcem glavom s desetak metara neobranjivo pogodio lijevi kut vrata nemoćnog Ježine.
Hrvatska će sljedeću utakmicu odigrati 11. listopada kada će u kvalifikacijskom dvoboju za SP ugostiti Belgiju, a četiri dana poslije u Glasgowu je protiv Škotske očekuje posljednji dvoboj u kvalifikacijama.
M.B.