Arhiva članaka HRsvijet.net
Ništa od bronce na EP: Španjolska opet bolja od Hrvatske
Hrvatska muška košarkaška reprezentacija nije uspjela osvojiti brončanu medalju na Eurobasketu u Ljubljani, u borbi za treće mjesto naši su igrači izgubili od Španjolaca sa 66-92 (18-23, 18-24, 12-16, 18-29).

Hrvatski košarkaši nisu uspjeli nakon 18 godina ponovno osvojiti medalju na Eurobasketu, boncama iz 1993. i 1995. godine nisu pridodali i ovu iz 2013. Kao i na početku natjecanja uspješniji su bili Španjolci, ovoga puta sa 92-66.
Za razliku od utakmice otprije 18 dana u Celju, Hrvatska je odigrala ravnopravniju utakmicu, ali konačni rezultat je bio sličan.
Kao i u Celju, u četvrtoj su četvrtini naši igrači potpuno posustali, pa su ponovno izgubili s previsokom razlikom.
Bojan Bogdanović je sa 22 koša Bogdanović i četiri skoka, te Roko Ukić sa 12 poena, četiri skoka i četiri asistencije, bili su najbolji kod Hrvatske. Kod Španjolaca najbolji je s 21 košem bio Sergio Lull.
Izbornik Jasmin Repeša bio je poprilično razočaran današnjim porazom.
-Znam da je bilo umora, 11 utakmica, svaka napeta, ali moralo je to danas izgledati bolje. Jako sam nezadovoljan današnjom utakmicom. Ako ne trčiš u obrani, nemaš protiv njih što tražiti, više od pola koševa zabili su nam iz brzih akcija. Oni pogađaju kad sve ide kako treba, a kad im se dopuste lagani koševi, koje smo im mi dopustili, onda sve pogađaju, rekao je izbornik Repeša.
Za ukupni saldo ostvaren na ovom EP gleda pozitivno.
-Ljudi su se vratili košarci. Vratilo smo interes i navijače, izborili smo i plasman na Svjetsko prvenstvo, čime smo izbjegli stresne kvalifikacije. Međutim, bit će potrebno još više kvalitetnog rada, zaključio je Repeša.
Hrvatskoj je ovo prvi poraz u susretima za brončanu medalju na velikim natjecanjima nakon tri pobjede ostvarene od 1993. d0 1995. godine, dvije na Eurobasketu, a jedne na Svjetskom prvenstvu. No, u sva a tri navrata bila je uspješnija od Grčke, 1993. bilo je 99-59, 1994. 78-60, a 1995. 73-68.
M.B.