Karamarko: Josipović i Milanović su hrvatske državljane u BiH pretvorili u građane drugog reda
Predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko u petak je izrazio uvjerenje da aktualni predsjednik države "debelo zaostaje" za kandidatkinjom HDZ-a Kolindom Grabar-Kitarović koja "korača" prema pobjedi u nedjelju, na drugom krugu predsjedničkih izbora.
-Naša kandidatkinja je na posljednjem sučeljavanju ostavila jako dobar, odličan dojam. Gospodin Josipović je bio agresivniji nego zadnji put misleći da će na taj način postići neku prednost, ali on već debelo zaostaje za našom kandidatkinjom tako da evo mi koračamo prema našoj pobjedi u nedjelju", izjavio je Karamarko novinarima nakon posjete francuskom veleposlanstvu u Zagrebu.
Komentirajući optužbe predsjednika Ive Josipovića da HDZ organizira prijevoz na birališta u BiH, Karamarko je uzvratio da bi se Josipović, "kada govori o BiH, trebao založiti za prava da svim našim građanima koji imaju pravo glasovanje bude dostupna i realizacija tih prava".
Za to je izravno optužio Ivu Josipovića i Zorana Milanovića.
-Oni su smanjili broj biračkih mjesta ne bi li "okljaštrili" broj ljudi koji će možda doći glasovati za HDZ. Vrlo nekorektno su te naše sugrađane u BiH, glede glasovanja, učinili građanima drugog reda - rekao je Karamarko.
Smatra da je to učinjeno s ciljem da se smanje izgledi HDZ-a za pobjedom.
-Naravno, neće uspjeti - dodao je Karamarko i ocijenio da je Josipović vrlo nekorektan u svojim komentarima.
-On gubi i on se mora tako ponašati, ali mislim da ipak postoji jedna razina dostojanstva do koje on mora držati - rekao je Karamarko nazvavši Josipovića bivšim predsjednikom.
M.M.