kolinda-branitelji-pobjedaBuduća predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović pobjedu na izborima odlučila je proslaviti s braniteljima u Savskoj koji prosvjeduju od 20. listopada.

Na ulasku u šator Grabar-Kitarović pozdravila se s braniteljima i pozvala ih na minutu tišine za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje, nakon čega su svi zajedno zapjevali hrvatsku himnu.

"Ovo je moj prvi radni posjet, idemo se proveseliti večeras, a onda idemo raditi odmah za bolju Hrvatsku zajedno! Predugo ste se žrtvovali, razumijem vas, znam što želite i što tražite, prije svega poštovanje i Domovinski rat kao temelje Hrvatske. Nitko neće Domovinski rat zvati građanskim ratom, to vam časno obećajem ovdje večeras", rekla je buduća predsjednica, prenosi Braniteljski portal.

Dodala je da će nastaviti tamo gdje je stao prvi hrvatski predsjednik Franjo Tuđman, a posebno se zahvalila Đuri Glogoškom, predsjedniku Udruge 100-postotnih hrvatskih ratnih vojnih invalida I. skupine, koji je rekao da ne odustaju od svojih zahtjeva za smjenama ministra i njegovih suradnika te donošenje ustavnog zakona o hrvatskim braniteljima.

"Ovo što smo doživljavali zadnje dvije-tri godine, to je nešto što nismo očekivali 1995. da ćemo doživjeti. Tada smo morali stati u obranu hrvatskog naroda i hrvatske domovine i nismo mogli počistiti u svom dvorištu, ali mislimo da je sada trenutak da počistimo u svom dvorištu. Kada odete na Pantovčak nikada nemojte zaboraviti na nas koji smo ostali ovdje ispod Pantovčaka", rekao je Đuro Glogoški.

Braniteljima se obratio i predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko koji je pozdravio sve hrvatske branitelje i najavio kako Hrvatska napokon ima svoju predsjednicu, te da će i na parlamentarnim izborima HDZ pokazati svoju snagu i preuzeti vodstvo Hrvatske, na dobrobit svih.

(direktno.hr)