Ivo Baldasar: Zoran Milanović treba čestitati novoizabranoj predsjednici
Splitski gradonačelnik Ivo Baldasar (SDP) ocijenio je u utorak da bi premijer Zoran Milanović trebao čestitati novoizabranoj hrvatskoj predsjedici Kolindi Grabar Kitarović na izbornoj pobjedi.
"Ja mislim da treba čestitati" izjavio je Baldasar novinarima te izrazio uvjerenje da će predsjednica i premijer surađivati, jer je takva njihova suradnja potrebna.
"Siguran sam da će surađivati jer u ovakvoj situaciji nema alternative. Pitanje je razine suradnje, međusobnog odnosa i načina (suradnje), ali sam siguran da će surađivati, samo treba malo vremena", kazao je Baldasar.
U svoje je ime čestitao novoizabranoj predsjednici Republike, ali i dosadašnjem predsjedniku Ivi Josipoviću na džentlmenskom držanju.
Kolindi Grabar Kitarović je na izbornoj pobjedi čestitala i ministrica prostornog uređenja i graditeljstva Anka Mrak Taritaš (HNS), a na upit je li čestitati trebao i premijer, odgovorila je: "Premijer će učiniti ono što je potrebno učiniti i sigurno će učiniti onako kako treba", rekla je.
Upitana hoće li savjetovati premijera Milanovića da surađuje s Grabar Kitarović, kazala je kako nije na njoj da savjetuje premijera, ističući kako su ovlasti premijera i predsjednika Republike vrlo jasno definirane.
"Treba zaboraviti retoriku koja je bila u izborima, jer izbori su jedna retorika, a stvarni život nešto drugo. Mislim da na prvom mjestu trebamo gledati dobrobit države i svih naših građana", poručila je Mrak Taritaš.
M.M.