Ministar poduzetništva i obrta Gordan Maras na Facebooku se oštro obrušio na jučerašnju izjavu Kolinde Grabar Kitarović da aktualna Vlada neće dugo trajati nakon što ona prisegne za predsjednicu.

 

Istrajavajući na podjelama na "naše i vaše", izjavu novoizabrane predsjednice Maras je nazvao skandaloznom.

- Gospođa Grabar Kitarović jučer je dala skandaloznu izjavu koja nije dostojna predsjednika Republike Hrvatske i koja se nikada prije nije mogla čuti od osobe koja je obnašala tu časnu dužnost. Rekla je da ova Vlada neće dugo trajati nakon što ona prisegne za predsjednicu - objavio je Maras na svome facebook statusu.

Po Marasu, Milanovićevu Vladu treba pustiti da završi mandat, bez obzira na katastrofalne rezultate i situaciju u kojoj se Hrvatska nalazi.

-Time je pokazala da ne želi zajedništvo i ne poštuje više od 50% hrvatskih građana koji su izašli na izbore, a koji joj nisu dali svoj glas. Ne poštuje ni građane koji su birali Vladu na izborima prije tri godine.

Pokušavajući mobilizirati SDP-ovo biračko tijelo, Maras navodi da novoizabrana predsjednica nastupa "u ime "svojih, u ime HDZ-a".

-Ukoliko tako nastavi, uopće ne mora ni izlaziti iz te stranke, jer svojim istupima pokazuje da će biti predsjednica samo onima koji podržavaju Tomislava Karamarka. Pokušajte naći jednu izjavu predsjednika Josipovića iz 2011. koja bi nalikovala njenoj, Ivo Josipović je izbore 2010. dobio sa 60 posto glasova, a ne s 49 posto kao gospođa Kolinda - poručio je Maras, očito dokazujući da slijedi svog stranačkog šefa Zorana Milanovića u podjelama na "naše i vaše".

 

R.Horvat