Predsjednik Vlade Zoran Milanović poželio je dobrodošlicu novoizabranoj predsjednici Kolindi Grabar Kitarović.

U uvodnom obraćanju prije današnje sjednice Vlade Milanović se osvrnuo na rezultate predsjedničkih izbora i kazao kako se zahvaljuje Ivi Josipoviću te želi dobrodišlicu novoj predsjednici.

Pozvao je predsjednicu da svakog četvrtka razgovaraju o aktivnostima Vlade.

-S bivšim predsjednikom smo dobro surađivali, pa vjerujem da će tako biti i ubuduće. Ja kao predsjednik izvršne vlasti pozivam predsjednicu da svaki četvrtak odvojimo vremena za razgovor o tome što je Vlada radila u ove tri godine i to će raditi u sljedećih godinu dana. Vrata su otvorena - kazao je Milanović.

>>Grabar Kitarović: Nadam se da će se predsjednik i članovi Vlade uozbiljiti te početi ozbiljno raditi

Milanović navodno nema ništa ni protiv preseljenja predsjedničke rezidencije u Visoku ulicu.

-Što se tiče želje predsjednice da preseli rezidenciju u Visokoj ulici što se nas tiče ta selidba može početi odmah nakon inauguracije i tim prije ako je to u duhu štednje - kazao je Milanović.

-S novom predsjednicom surađivat ćemo u okviru zakona, otvoreni smo za razgovor - zaključio je Zoran Milanović na početku današnjeg zasjedanja Vlade.

 

R.H.